Saturday 16 Dec 2017

Location: home | England | Sheffield & Hallamshire | Rotherham and District Sunday League

Sheffield & Hallamshire FA Senior Challenge Cup

Sheffield & Hallamshire FA Senior Challenge Cup

Tournament 2009/2010

View competition fixtures

Semi Finals results
home team   away team
Athersley Recreation Reserves 2 − 4 Arbourthorne
Crookes Club 1 − 3 AFP

Quarter Finals results
home team   away team
AFP  vs  Chapeltown Colts
Athersley Recreation Reserves 4 − 0 Royston FC
Sheffield Bankers 1 − 4 Arbourthorne
Hackney 2 − 3 Crookes Club

5th Round results
home team   away team
AFP 3 − 1 Lindow
Ex Servicemans 2 − 4 Chapeltown Colts
Athersley Recreation Reserves 8 − 0 Wales Jubilee Club
Arbourthorne 2 − 1 Stannington Vill
Brunsmeer Athletic AFC Mens 2 − 3 Hackney
Thrybergh WMC 1 − 3 Sheffield Bankers
Crookes Club 4 − 3 Rockingham Hotel
Handsworth WMC 1 − 4 Pockets Fc

4th Round results
home team   away team
Ex Servicemans 3 − 1 St Josephs FC
Athersley Recreation Reserves 5 − 1 Groves Social FC Sunday
Brunsmeer Athletic AFC Mens 0 − 2 Rockingham Hotel
Lindow 8 − 0 Gawthorpe Shoulder
Maltby Miners A 2 − 4 Brunsmeer Athletic AFC Mens
Royal Exchange 4 − 5 Crookes Club
Thrybergh WMC 5 − 3 Brinsworth Whitehill
Handsworth WMC 3 − 2 Worsbrough Bridge Athletic Reserves
Chapeltown Colts 4 − 2 Castle Gardens
Hsbc FC Sheffield-Sunday 9 − 0 Adam & Eve
Wales Jubilee Club 1 − 1 Sunnyside
Redmires 4 − 6 AFP
Laytons 1 − 7 Arbourthorne
Thurcroft Hotel 1 − 1 Stannington Vill
Hackney 5 − 2 White Swan AFC
Pockets Fc 3 − 1 Yew Tree

3rd Round results
home team   away team
MUSC 0 − 4 Stannington Vill
AFC Krooner Celtic  vs  Adam & Eve
Crown & Anchor 2 − 6 AFP
Wadsworth Utd 2 − 4 Ex Servicemans
S & M Canklow Hotel 1 − 7 Royal Exchange
Brunsmeer Athletic AFC Mens 6 − 3 Finningley Albion
Ridgeway 2 − 3 Pockets Fc
Chapeltown Colts 1 − 0 Brinsworth
Gawthorpe Shoulder  vs  Auckley FC
shafton & distrit fc 1 − 2 St Josephs FC
Farnborough Park 1 − 3 Laytons
Mosborough Ladies 0 − 1 White Swan AFC
Crookes Club 7 − 4 Dearne Wolves
Hsbc FC Sheffield-Sunday 4 − 3 Millmoor Juniors
Maltby Miners A 2 − 1 Rawmarsh Earl Grey
Maltby Haynook 3 − 4 Wales Jubilee Club
Hackney 7 − 1 Ma Hubbards FC
Sunnyside 8 − 2 Rockingham
Brunsmeer Athletic AFC Mens 3 − 2 Coronation Club
White Bear 0 − 0 Thrybergh WMC
Arbourthorne 7 − 1 Aughton Robin Hood
TCH Manton FC 1 − 2 Thurcroft Hotel
Westville F.C 1 − 4 Brinsworth Whitehill
Groves Social FC Sunday 8 − 1 Social Whites
Rockingham 5 − 2 Sturdee
Kiveton Park Club FC Sunday 1 − 3 Athersley Recreation Reserves
Handsworth WMC 3 − 0 Redmires
Lindow 5 − 0 ACS FC
Worsbrough Bridge Athletic Reserves 5 − 5 The Vic
AFC Redbridge 5 − 0 Brampton Rovers
Sitwell Old Boys 0 − 1 Yew Tree

2nd Round results
home team   away team
Crown & Anchor  vs  Old Town United
Darley Stud 0 − 5 Rockingham
The Brown Jug 0 − 11 Lindow
New Lodge 1 − 3 shafton & distrit fc
Wombwell Main 0 − 0 Athersley Recreation Reserves
The Vic 5 − 2 Crofton Colts
Yew Tree 2 − 1 Queens
high grove 0 − 4 Arbourthorne
Greenhill United 1 − 3 Brampton Rovers
Ecclesfield Ball 3 − 7 Mosborough Ladies
Brunsmeer Athletic AFC Mens 5 − 3 Throstles JFC
Cobden 1 − 4 Chapeltown Colts
Prince of Wales 2 − 4 Ridgeway
Fc Hogs Head 2 − 5 Laytons
Bradway  vs  Handsworth WMC
Farnborough Park 3 − 2 Railway Wincobank
Woodhouse West End 3 − 4 Hackney
Ex Servicemans 3 − 2 Golden Pheasant
The Vine 3 − 6 Brunsmeer Athletic AFC Mens
Springwood 2 − 3 Millbridge WMC
Litten Tree FC 1 − 3 Redmires
Cart & Horses 1 − 2 Sheffield Bankers
Stannington Vill 5 − 1 Woodhouse Inn
AFC Krooner Celtic 6 − 3 Handsworth Rec
Sitwell Old Boys 3 − 0 High Green Rovers
S & M Canklow Hotel  vs  East Herringthorpe
St Josephs FC 4 − 1 J F Commercials
Ma Hubbards FC  vs  Foresters Old Boys
Crookes Club 3 − 1 Woodhouse Inn
Castle Gardens 2 − 1 Hemsworth Villa
Thurcroft Hotel 2 − 1 Belvedere
Sunnyside 2 − 1 Red Lion
Anston 1 − 8 White Swan AFC
Maltby Miners A 2 − 1 Todwick Villa
Maltby Miners TR 6 − 7 Rawmarsh Earl Grey
Plough 3 − 5 Aughton Robin Hood
Thorpe Hesley Masons 0 − 4 Millmoor Juniors
Maltby Catholic 2 − 6 Kiveton Park Club FC Sunday
Brinsworth Whitehill 3 − 2 Joker
Wales Jubilee Club  vs  Clifton Rovers
Maltby Haynook 4 − 3 Masons Arms Wellgate
Reresby Arms Athletic  vs  Thrybergh WMC
Goldthorpe Comrades 0 − 3 Westville F.C
White Bear  vs  Ring O Bells
Swinton 1 − 4 Grove
Dearne Wolves 5 − 1 TKM Welfare
Bramley Village 2 − 5 AFP
Brinsworth 2 − 1 Three Magpies
Eden Grove 1 − 2 Adam & Eve
ACS FC 9 − 0 Rossington Welfare
Finningley Albion 4 − 0 Corner Pin
MUSC 11 − 2 Askern Railway
Carcroft Village 0 − 1 Social Whites
Coronation Club 2 − 1 Conisbrough
Worsbrough Bridge Athletic Reserves 6 − 5 Manor Social FC
Gawthorpe Shoulder 1 − 0 Grantchester Road
Dodworth M.W.  vs  Pockets Fc
Travellers Rest 0 − 7 Sturdee
Auckley FC 4 − 4 Red Lion Doncaster
Hemsworth M.W 0 − 3 Rockingham Hotel

1st Round results
home team   away team
AFP 5 − 1 Yellow Lion
Have your say in the fan zone

WHY NOT HAVE YOUR SAY?
If you have an opinion, a question or an idea post your comments to our fan zone.
Gossip from the grass roots!

Latest news

Other Sheffield & Hallamshire Senior Challenge Cup Round 4 Results

Ties to be played 16th November 2008. 11.00am kick off... open |


Other Sheffield & Hallamshire Senior Challenge Cup Round 3 Results

Ties played 26th October 2008. 11.00am.... open |


Other Sheffield & Hallamshire Senior Challenge Cup Round 2 Results

Ties to be played 12th October 2008. Kick Off 11.00am.... open |


Other Sheffield & Hallamshire Senior Challenge Cup Round 1 Results

Athersley Recreation 5 - 3 Tom Treddlehoyle... open |


News archives

Sheffield & Hallamshire FA Senior Challenge Cup news

Rotherham and District Sunday League news

Sheffield & Hallamshire news

England news